Teräväkulmaisten komponenttien Lakkaus piirilevyllä

Piirilevyjen lakkauksessa komponenttien terävät kulmat jäävät usein huomattavan vähäiselle peitolle verrattuna levyn muun lakkakerroksen paksuuteen. Tämä saattaa aiheuttaa useita erilaisia häiriöitä piirilevyllä varsinkin, jos lopputuotteen käyttöympäristö on olosuhteiden puolesta haastava.

Humiseal on vihdoin kehittänyt lakan, joka on vastaus tähän ikuisuusongelmaan elektroniikan tuotannossa. Lakasta on kaksi versiota, 1B59 SEC ja 1A33 SEC. 1B59 SEC:n peruskiintoaineena on synteettinen kumi ja 1A33 SEC on uretaanipohjainen. Mikäli lakkaustapa on selektiivilakkaus ja venttiilinä filmcoater, sopii 1A33 SEC siihen sellaisenaan.

Katso lisää alla olevasta videosta:  

Youtube video

 

Flyer

Kysy lisää myynniltämme!

  

Uusimmat uutiset

EMC-testihuoneet Comtestilta

Amitronic maahantuo Comtestin korkealaatuisia EMC-testihuoneratkaisuja. Comtest valmistaa ja suunnittelee EMC-testihuoneita ja RF-suojattuja tiloja moniin eri standarditesteihin. Heidän ratkaisunsa kattavat täysin vaatimustenmukaiset testikammiot sertifiointia varten sekä

Lue lisää

CTS – edistykselliset ympäristösimulointikaapit

CTS on yksi maailman johtavista ympäristösimulointiratkaisujen valmistajista. Pitkäaikaisen kumppanuuden ansiosta pystymme tarjoamaan asiakkaillemme korkealaatuisia, luotettavia ja teknisesti edistyksellisiä testausratkaisuja vaativiin käyttökohteisiin. CTS tunnetaan kansainvälisesti asiantuntemuksestaan

Lue lisää